Pasica
Pasica

(c) Vreme.net / Vreme na vaši strani

(c) Vreme.net / Vreme na vaši strani


http://www.demokracija.si/zanimivosti/druba/11749-podmladka-sds-in-nsi-podpirata-varevalne-ukrepeVarčevalni ukrepi so pravično naravnani in ne prizadenejo socialno najšibkejših, soglašajo v podmladkih SDS in NSi, Slovenski demokratski mladini in Mladi Sloveniji. Kot so zapisali v sporočilu za javnost po današnji skupni novinarski konferenci, je zadnji čas, da se Slovenija sooči z realnostjo, ki ni najbolj rožnata.

Predsednik Slovenske demokratske mladine Andrej Čuš in predsednik Mlade Slovenije Jernej Vrtovec sta tako tudi dejala, da je potrebno varčevalne ukrepe sprejeti sedaj, saj bo v nasprotnem primeru treba čez eno leto sprejeti nujne ukrepe, ki pa ne bodo blagi.

Čuš je ob tem izpostavil, da Slovenija danes funkcionira na proračunu, ki je bil napisan za 2,5-odstotno gospodarsko rast, ki pa je danes ni. "Slovenija je socialna država, ne more pa biti socialna ustanova," je dejal in izpostavil, da je država v gospodarstvu v preteklih treh letih izgubila nekaj več kot 70.000 delovnih mest, v javnem sektorju pa se je na novo zaposlilo 9000 ljudi. Po mnenju Čuša bi bil lahko dvig DDV, ki ga predlaga Pozitivna Slovenija, zgolj skrajni ukrep. "Dvig DDV enako prizadene tako bogate, kot revne," je opozoril. Podprl pa je upokojitev zaposlenih v javnem sektorju, ki izpolnjujejo pogoje za upokojitev. Po njegovih besedah se bo tako odprlo tudi nekaj delovnih mest za mlade diplomante.

 

Vrtovec je izpostavil, da je gospodarstvo že leta 2008 znižalo svoje plače, sedaj pa so po njegovih besedah na vrsti javni uslužbenci in javni sektor. Dejal je, da mora javni sektor deliti usodo z zasebnim. Pozdravil je tudi zmanjšanje koncesijske dajatve, namenjene Študentski organizaciji Slovenije. Kot pravi, se strinjajo s prerazporeditvijo koncesijskih dajatev in znižanjem s 4,5 na 3,5 odstotka, saj bodo ta sredstva namenjena za štipendije. Predsednik Mlade Slovenije pa kot predstavnik mladih obsoja tudi nadaljnje zadolževanje države, saj je to "nekorektno do mladih in prihodnjih rodov naše države". Strinja pa se s Čušem, da bi dvig DDV prizadel socialno najšibkejše. "Dvig DDV bi enakomerno prizadel vse, ne glede na njihov socialni status, zato je ukrep nepošten in neprimeren," je poudaril.

STA, L.K .

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Opozorilo: Po 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Nimaš ustrezne pravice vnesti novega komentarja. Mogoče se moraš predhodno prijaviti na tej strani.

Anketa

Ali je zvišanje davkov prava rešitev za stabilizacijo javnih financ?

Mussomeli obiskal Kočevski rog

http://www.demokracija.si/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/8121831__brezno_konfin_grobisce_poboji_druga_svetovna_vojna_tabla_joze_dezman_joseph_mussomelli_3.JPG

Ameriški veleposlanik v Sloveniji Joseph A. Mussomeli je obiskal grobišča v Kočevskem rogu. Prizorišče enega najhujših povojnih zločinov je veleposlaniku razkazal predsednik vladne komisije za reševanje vprašanj prikritih grobišč Jože Dežman. (Foto: Matic Štojs)

http://www.demokracija.si/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/4298652_brezno_konfin_grobisce_poboji_druga_svetovna_vojna_jama_joze_dezman_joseph_mussomelli_5.JPG

Ameriški veleposlanik Mussomeli si je najprej ogledal grobišče pri Breznu pri Konfinu, kjer so 22. in 24. junija 1945 usmrtili do 200 domobranskih ranjencev iz centralnih zaporov Ozne in Škofovih zavodov v Šentvidu nad Ljubljano. (Foto: Matic Štojs)

http://www.demokracija.si/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/7224203_brezno_konfin_grobisce_poboji_druga_svetovna_vojna_spomenik_joseph_mussomelli_joze_dezman_7.JPG

Kraj, ki zaznamuje sicer »zelo grd zgodovinski dogodek«, je zelo lepo urejen in bi lahko pripomogel k procesu sprave v Sloveniji, je dejal ameriški veleposlanik, ki je Rog obiskal tik pred iztekom svojega mandata. (Foto: Matic Štojs)

http://www.demokracija.si/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/8703624_jama_pod_krenom_poboji_druga_svetovna_vojna_spomenik_3.JPG

Za Slovenijo je po oceni Mussomelija sprava posebno težavna tudi zato, ker v zadnjih sedmih desetletjih v času komunističnega režima o pobojih ni bilo dovoljeno govoriti in je to ostalo pod površjem. (Foto: Matic Štojs)

http://www.demokracija.si/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/4232975_jama_pod_krenom_poboji_druga_svetovna_vojna_spomenik_joseph_mussomelli_joze_dezman_14.JPG

Ameriški veleposlanik Mussomeli je občutke strnil z besedami, da je navzočnost na teh grobiščih ganljiva, in jih primerjal z občutki obiska Hude jame, kjer je dejal, da se je počutil, kot da bi vstopil v temačnost pekla. (Foto: Matic Štojs)

http://www.demokracija.si/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/2404276_jama_pod_krenom_poboji_druga_svetovna_vojna_kriz_grob_jezus_24.JPG

Osrednje simbolno grobišče v Jami pod Krenom je prvi urejeni kompleks prikritih grobišč, s spominskimi znamenji, ograjami in smerokazi. Tu v breznih leži med 4.000 in 5.000 žrtev, nasprotnikov komunističnega režima, ki so jih pobili partizani. (Foto: Matic Štojs)

http://www.demokracija.si/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/9344147_jama_pod_krenom_poboji_druga_svetovna_vojna_kapelica_joseph_mussomelli_joze_dezman_18.JPG

V kapeli v Jami pod Krenom si je ameriški veleposlanik Mussomeli ogledal znameniti mozaik zadnje večerje p. Marka Ivana Rupnika, ki prikazuje Kristusovo zadnjo večerjo, pri kateri sodelujejo tudi žrtve povojnih pobojev. (Foto: Matic Štojs)

http://www.demokracija.si/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/4699418_jama_macesnova_gorica_poboji_vojna_spomenik_2.JPG

Kočevski rog je eno od 600 evidentiranih grobišč povojnih pobojev v imenu komunistične revolucije v Sloveniji. V Jami pod Macesnovo gorico je povojno grobišče slovenskih domobrancev.  (Foto: Matic Štojs)

http://www.demokracija.si/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/2915079_jama_macesnova_gorica_poboji_vojna_kriz_napis_3.JPG

Grobišča v Kočevskem rogu so eden od spominov na grozovita dejanja, ki so se dogajala po drugi svetovni vojni na naših tleh s ciljem, da bi se izvedla socialistično-komunistična revolucija. So tudi opomin, da se kaj takšnega ne bi nikoli več zgodilo. (Foto: Matic Štojs)