15.8 C
petek, 29 marca, 2024

Nogomet: Belgija osvojila devet točk, Danska, Finska in Rusija pa po tri

Včeraj so bile na evropskem prvenstvu na sporedu štiri tekme, saj se tretji krog po skupinah igra ob isti uri.

V skupini C sta se v Bukarešti v tekmi za drugo mesto v skupini pomerili Avstrija in Ukrajina. Z zmago z 1:0 se je Avstrija prvič v zgodovini na evropskem prvenstvu uvrstila v osmino finala.

Edini gol na tekmi je v 21 minuti dal Baumgartner. Po kotu Alabe je bil spretnejši od ukrajinskega branilca in s petih metrov premagal vratarja Bushchana.

Avstrijci bi lahko že v prvem polčasu odločili tekmo. Arnautović je imel dve lepi priložnosti, a ni zadel.

V drugem polčasu so Avstrijci z borbeno igro ubranil prednost. Niso se samo branili, ampak so vseskozi poskušali ogrožati ukrajinska vrata. Ključ do zmage je bil, da so uspeli zaustaviti Yarmolenka in Yaremchuka, najboljša ukrajinska ofenzivna igralca.

Ukrajina je tokrat razočarala, ni si pripravila niti ene resnejše priložnosti.

Druga tekma v tej skupini je bila manj pomembna, Nizozemska pa je že tretjič zapored zmagala. Tokrat je premagala Severno Makedonijo s 3:0.

Prvi gol je po protinapadu in podaji Malena dal Depay v 24 minuti.

V drugem polčasu je dvakrat zadel Wijnaldum. Najprej v 51 minuti po podaji Depaya. Potem pa še v 57 minuti,  ko je odbito žogo vratarja Dimitrijevskega po strelu Depaya poslal za njegov hrbet.

Zmaga Nizozemske ni bila vprašljiva, so boljša reprezentanca od S. Makedonije, ki je s tretjim porazom na tem prvenstvu zaključila s tekmovanjem. Na tej tekmi se je poslovil eden najboljših makedonskih igralcev vseh časov Goran Pandev, ki je danes igral že stodvaindvajseto tekmo za S. Makedonijo.

V skupini C sta se v osmino finala uvrstili Nizozemska z devetimi in Avstrija s šestimi točkami. Ukrajina je s tremi v čakalnici, S. Makedonija je četrta brez točk.

V skupini B sta v Kopenhagnu igrali Danska in Rusija. Danci so v prvih dveh tekmah dvakrat izgubili, zato je za njih štela le zmaga s čim višjo razliko. Rusom je štela tudi točka.

V prvem polčasu so Danci ves čas napadali, niso pa si priigrali prave priložnosti. Najbližje zadetku je bil na drugi strani Golovin, njegov strel je vratar Schmeichel ubranil z nogo.

Potem pa so Danci v 38 minuti le povedli. Damsgaard je s prefinjenim strelom z dvajsetih metrov ukanil vratarja Rusov Safonova. V 59 minuti je Zobnin poskušal vrniti žogo Safonovu, podal pa je točno Povlsenu, ki je zadel za 2:0.

Rusija je znižala v 70 minuti iz enajstmetrovke, zadel je Dzyuba.

Christensen je v 79 minuti z močnim strelom z dobrih dvajsetih metrov “razparal” mrežo Sifonova, ki je pred tem dvakrat odlično ubranil strela danskih napadalcev.

V 82 minuti protinapad Dancev, ki ga je z natančnim strelom s petnajstih metrov zaključil Maehle. Rusi so bili “razbiti”.

Danci so zmagali s 4:1 in na koncu osvojili drugo mesto v skupini ter se uvrstili v osmino finala. Odigrali so odličen drugi polčas, zelo dobro so reagirali po prejetem golu. Na roko jim je šel tudi poraz Fincev.

Rusi so razočarali, zadnje mesto v skupini je za njih seveda porazen rezultat.

V drugi tekmi te skupine je Belgija premagala Finsko z 2:0. Finci so poskusili z isto taktiko kot v prvih dveh tekmah, zgoščena obramba in igra na protinapade. Dolgo jih je “pri življenju ” držal vratar Hradecky, ki je branil “vse živo”. Potem pa je bil ravno on tragičar tekme. Po kotu v 74 minuti je Vermaelen zadel prečko, odbita žoga pa se je od Hradeckega odbila za golovo črto.

Končni rezultat 2:0 za Belgijo je postavil s strelom iz obrata Lukaku v 81 minuti. V tej situaciji je izkazal vrhunsko klaso rasnega strelca.

Belgijci so zmagali tretjič zapored. Včeraj so že nekoliko štedili moči za osmino finala, kljub temu pa so na momente pokazali svojo nogometno moč.

Finci so jih pošteno namučili, bili so blizu točke, na koncu so imeli pri prvem zadetku obilo smole. Sedaj morajo kot tretji čakati na razplet v ostalih skupinah.

V tej skupini je Belgija osvojila devet točk, Danska, Finska in Rusija pa tri.